RN732ATTD1332F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1332F50
Description
RES 13.3K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
13.3kOhm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1332F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1332F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C