RN732ATTD1332F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1332F25
Description
RES 13.3K OHM 1% 1/10W 0805
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
13.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Height :
500μm
Datasheets
RN732ATTD1332F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1332F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C