RN732ATTD1332B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1332B25
Description
RES 13.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
Height :
500μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
13.3kOhm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
EAR99
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
2
Weight :
5.499807mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1332B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1332B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C