RN732ATTD1331F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1331F25
Description
RES 1.33K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
1.33kOhm
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
RN73
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1331F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1331F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.33kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C