RN732ATTD1331B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1331B25
Description
RES 1.33K OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
2
In Stock :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.33kOhm
Number of Terminations :
Power Rating :
100mW
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
2012
Height :
500μm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1331B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1331B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.33kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C