RN732ATTD1331A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1331A10
Description
RES 1.33K OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
1.33kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W