RN732ATTD1330C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1330C25
Description
RES 133 OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
133Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1330C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1330C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 133Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C