RN732ATTD1330B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1330B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 133 OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Resistance :
133Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
500μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm