RN732ATTD1330B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1330B10
Description
RES 133 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
133Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C