RN732ATTD1330B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1330B05
Description
RES 133 OHM 0.1% 1/10W 0805
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
133Ohm