RN732ATTD1323B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1323B50
Description
RES 132K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
132kOhm