RN732ATTD1322C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1322C10
Description
RES 13.2K OHM 0.25% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
13.2kOhm