RN732ATTD1322B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1322B50
Description
RES 13.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RN73
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
13.2kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1322B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1322B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C