RN732ATTD1322A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1322A10
Description
RES 13.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
13.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1322A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1322A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C