RN732ATTD1321D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1321D50
Description
RES 1.32K OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.32kOhm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1321D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1321D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C