RN732ATTD1321D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1321D10
Description
RES 1.32K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.32kOhm
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C