RN732ATTD1321B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1321B50
Description
RES 1.32K OHM 0.1% 1/10W 0805
yes
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.32kOhm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1321B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1321B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C