RN732ATTD1321B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1321B10
Description
RES 1.32K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.32kOhm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1321B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1321B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C