RN732ATTD1320F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1320F100
Description
RES 132 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
132Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1320F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1320F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 132Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C