RN732ATTD1320F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1320F10
Description
RES 132 OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
132Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C