RN732ATTD1320D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1320D25
Description
RES 132 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
132Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%