RN732ATTD1320D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1320D10
Description
RES 132 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
132Ohm
Working Voltage :
150V
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD1320D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1320D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 132Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C