RN732ATTD1320B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1320B25
Description
RES 132 OHM 0.1% 1/10W 0805
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Resistance :
132Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1320B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1320B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 132Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C