RN732ATTD1320B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1320B10
Description
RES 132 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
132Ohm
Thin Film
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%