RN732ATTD1320B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1320B05
Description
RES 132 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
132Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V