RN732ATTD1320A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1320A25
Description
RES 132 OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
132Ohm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1320A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1320A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 132Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C