RN732ATTD1303B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1303B25
Description
RES 130K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
RN73
Weight :
5.499807mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
100V
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
130kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1303B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1303B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 130kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C