RN732ATTD1302B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1302B50
Description
RES 13K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
13kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
RN732ATTD1302B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1302B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C