RN732ATTD1302B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1302B25
Description
RES 13K OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
1
In Stock :
1
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
0805
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
0805
Resistance :
13kOhms
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
5.499807mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.2mm
Length :
2mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Depth :
1.25mm
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1302B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1302B25
RN73 Series, Thin Film, 13kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C