RN732ATTD1302B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1302B10
Description
RES 13K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
13kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1302B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1302B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C