RN732ATTD1302B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1302B05
Description
RES 13K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
13kOhm
Datasheets
RN732ATTD1302B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1302B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C