RN732ATTD1302A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1302A10
Description
RES 13K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
13kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W