RN732ATTD1301B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1301B25
Description
RES 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
26
In Stock :
26
Resistance :
1.3kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
0805
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
2012
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RN732ATTD1301B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1301B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C