RN732ATTD1300D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1300D50
Description
RES 130 OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
130Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm