RN732ATTD1300A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1300A05
Description
RES 130 OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
130Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm