RN732ATTD12R4D100
Mfr.Part #
RN732ATTD12R4D100
Description
RES 12.4 OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
12.4Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD12R4D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD12R4D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C