RN732ATTD12R3D25
Mfr.Part #
RN732ATTD12R3D25
Description
RES 12.3 OHM 0.5% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
12.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD12R3D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD12R3D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C