RN732ATTD12R0D50
Mfr.Part #
RN732ATTD12R0D50
Description
RES 12 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
12Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD12R0D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD12R0D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C