RN732ATTD12R0D25
Mfr.Part #
RN732ATTD12R0D25
Description
RES 12 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
12Ohm
Datasheets
RN732ATTD12R0D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD12R0D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C