RN732ATTD1292F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1292F50
Description
RES 12.9K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Resistance :
12.9kOhm
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1292F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1292F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C