RN732ATTD1292F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1292F100
Description
RES 12.9K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
12.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W