RN732ATTD1292B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1292B10
Description
RES 12.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
12.9kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1292B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1292B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C