RN732ATTD1292B05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1292B05
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 12.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Resistance :
12.9kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm