RN732ATTD1291C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1291C50
Description
RES 1.29K OHM 0.25% 1/10W 0805
2
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.29kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W