RN732ATTD1291B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1291B05
Description
RES 1.29K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.29kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1291B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1291B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.29kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C