RN732ATTD1290C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1290C25
Description
RES 129 OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
129Ohm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1290C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1290C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 129Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C