RN732ATTD1290B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1290B50
Description
RES 129 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
129Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1290B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1290B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 129Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C