RN732ATTD1290A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1290A25
Description
RES 129 OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Series :
RN73
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
129Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm