RN732ATTD1273F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1273F100
Description
RES 127K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
127kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1273F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1273F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 127kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C