RN732ATTD1272F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1272F50
Description
RES 12.7K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
12.7kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C